Над половина од пратениците го поддржуваат Пендаровски

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски соопшти дека повеќе од 60 пратеници ја поддржаа претседателската кандидатура на Стево Пендаровски.

Според Кирацовски, од утре ќе се собираат 10 потписи за поддршка на кандидатурата, дознава „Независен“.

SHARE