Најбогатиот Албанец ќе изгради мини-град на Скопски саем

Голем трговски центар, 1.400 станови и четири кули со канцеларии се само дел од проектот тежок 300 милиони евра што ќе почне да се реализира во мај зад кој стои бизнисменот Самир Мане, најбогатиот Албанец на Балканот, пренесува „Либертас“.

Мини-градот ќе никне на просторот на некогашниот Скопски саем.

„Ќе се вика „Смарт сити“– изјавил Мане во емисија емитувана на албанската телевизија „Клан“.

SHARE