Најмалку 5 загинати во превртениот автобус на патот Скопје – Тетово

Неофицијално, пет лица загинале во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, попладнево кога патнички автобус со 50 патници од непознати причини излетал од патот и се превртел.

Триесетина повредени се пренесени во Градската болница „8 септември“, а дел во .Клиничкиот центар каде под итно им се пружа медицинска помош.

SHARE