Напад со „бомба“ во Скопје

Д.С.(44) од Скопје вчера пријавил дека непознато лице фрлило експлозивна направа кон неговата куќа, по што избегало, пренесува „Опсервер“.

Од експлозијата била оштетена врата на гаража, дел од ѕидот на куќата, како и патничко возило „Фолксваген Голф“, сопственост на Ѓ.С.(72).

SHARE