Навивачите на Шкендија ќе навивале за Косово против Македонија!

По вчерашната објава на „Комити“ дека македонските навивачки групи се договориле за заедничко навивање за Македонија против Косово во полуфиналето од плејофот за Европското првенство во фудбал, „Балисти“ во контранапад.

Косовски акаунт на Твитер специјализиран за фудбал објави дека на 26 март во Скопје навивачите на Шкендија ќе навиваат за Косово против земјата во која нивниот клуб е актуелен шампион!

SHARE