Починатото лице е мажот кој во моментот кога избил пожарот, остана заробено во продавницата за гуми.

И покрај обидите да го извлечат, пожарникарите не успеал да го извлежат човекот кој останал заробен во продавницата за гуми зад „Рамстор“ во која денеска изби огромен пожар.

Едно лице е почина во пожарот во објектот зад трговскиот центар „Рамстор“ на улицата „Јордан Мијалков“, соопшти Министерството за здравство.

Во пожарот едно лице било полесно повредено и како што велат од Министерството по укажаната помош на Брзата помош било пуштено дома.

SHARE