Нема заевизам туку завидлизам, вели премиерот (ВИДЕО)

Премиерот и лидер на владеачката СДСМ,Зоран Заев денеска на 8-мо мартовскиот Марш на жените од неговата партија ја критикуваше опозицијата и ја обвини дека е завидлива на успесите на неговата влада.

„Само нашите опоненти зборуваат за заевизмот, вистината е дека нема заевизам ама има завидлизам. Завидуваат што за првпат во историјата едно чудо пофалби има за нашата држава.

Тие што зборуваат за заевизам си прават туризам на умот“, рече Заев.

SHARE

Оставете коментар