Неофицијално 3 жртви во земјотресот во Драч (ВИДЕО)

Се стравува дека најмалку три лица загинале, а десетици се повредени во најголемиот земјотрес што ја погоди Албанија во изминатите три децении, јавуваат странски медиуми.

Граѓани се обидуваат да ги извлечат лицата кои останаа по купишта урнатини по земјотресот со јачина од 6,4 степени, што го погоди Драч во 3:54 часот.

SHARE