Невкусен коментар на градоначалникот на Скопје

Градоначалникот на Скопје на двосмислен, но дефинитивно невкусен начин го коментираше синоќешниот протест пред владата на Република Македонија, .

Тој на својот Фејсбук профил напиша „ Го исчистивме ѓубрето. Како и секогаш“ и објави серија фотографии од улицата на која синоќа беа собрани десетици илјади граѓани не само од главниот град, туку од цела Македонија.

 

SHARE

Comments are closed.