Никола Груевски напиша книга „Искуства за иднината“

„Искуства за иднината“ е новата книга наекс премиерот, Никола Груевски.

Книгата за прв пат ќе биде промовирана на Саемот на книга, кој почнува утре., пренесе „Фокус“.

„Мојата нова книга, излегува од печат преку издавачката куќа Ѓурѓа.
Од утре, среда, 8-ми мај на саемот на книгата, а од петок и во тврдиот повез. Во септември и англиска верзија“, напиша Груевски на својот фејсбук профил, од Будимпешта каде е во бегство откако беше осуден на затворска казна во предметот „Тенк“.

SHARE

Оставете коментар