Нов дебакл на министерот Димитров на Твитер

Шефот на дипломатијата доживеа нов дебакл на социјалната мрежа Твитер откако на неговиот пост не доби директна јавна поддршка од никого.

Во својата порака на англиски јазик тој зборува за корупцијата како рак рана на општеството, што веднаш беше дочекано на нож од Твитерџиите кои го потсетија дека ќеговата ќерка доби 40 илјади долари за студирање во странство.

Меѓу тие што им се допаднал неговиот твит но не собрале храброст да искоментираат јавно овој пат има македонски амбасадори и странски дипломати како и провладини новинари.

Останатите го потсетуваат Димитров на работи за кои е сигурно дека не му е мило да ги прочита.

Меѓу другото и зошто има поддршка од само 0,5 % од граѓаните.

Коментарите од кои дел не се за малолетни граѓани на овој линк

SHARE

4 Коментари

  1. Идиоти. Ќерка му добила 40 000 долари за студирање во странство. А зошто да не добие ако за тие што успеале да се запишат на најелитните факултети во светот им следува 40 000 долари? Дали неговата ќерка или Димитров се виновни што државата предвидела таква награда? Идиоти. И посакувам на неговата ќерка да го заврши факултетот и да остане во странство. Никогаш повеќе да не се враќа во Македонија да живее со вакви идиоти.

Comments are closed.