Нови 140 случаи на корона, починаа 4 лица

Во последните 24 часа регистрирани се 140 нови случаи на корона, објави Минситерството за здравство.

Направени биле 1.507 тестирања штоодново бројката на новозаболени ја приближува до 10 проценти.

Починале 4 лица, пациент од Прилеп (71г), од Тетово (73г), од Гостивар (63) и пациент од Скопје (64г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 134 оздравени.

SHARE