Нови 29 случаи на корона!

Во изминатите 24 часа потврдени се 29 нови случаи на ковид-19 od направени се 349 тестирања..

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1.723, бројката на оздравени пациенти е 1235, на починати е 95, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 393.

SHARE