Новинарот на „Ла Верита“ цел на хакерски напад (ФОТО)

Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, кој објавува „бомби“ за случајот „Рекет“, ноќеска бил цел на хакерски напад.

Новинарот со слoвенечко потекло Ларис Гајзер преку алтернативен Фејсбук профил објавува дека бил хакиран од групата која се нарекува sh3llx, KHG односно Kumanova Hacker Group.

Гајзер не открива повеќе детали за нападот.

SHARE