Објавена снимка од Груевски во Будимпешта (ВИДЕО)

Унгарскиот весник 24HU објави видео од експремиерот Груевски кој доби политички азил во Унгарија поради судски и политички прогон од страна на актуелните македонски власти.

Од објавеното видео се гледа дека Груевски бил во ресторан со непознат маж од каде заминува со автомобил марка Фолксваген Шаран со затемнети стакла на задните седишта.

Предходно тој одбива да одговори на прашања на унгарските новинари.

SHARE