Обвинителката Рускоска и Боки 13 очи во очи (Видео)

По долгиот распит во Кривичниот суд, каде судија на претходна постапка му одреди притвор Бојан Јовановски – Боки 13 тој пред заминување во „Шутка“ имаше блиска средба со обвинителката Вилма Рускоска.

Погледнувајќи кон неа на излегување од судот Јовановски и порача:

„Зборувате лаги“.

На прашање од новинарите до обвинителката дали тоа се однесувало на неа, Рускоска се насмеа и иронично одговори:

„Па не знам, во моментот и вашата колешка зборуваше, можеби се однесувало на неа“.

Линк до целата изјава на Рускоска

SHARE