Гаврил Бубевски, обвинител од поранешното СЈО е позитивен на Ковид 19. Тој заедно со обвинителката Фатиме Фетаил се обвинители во случајот „Монструм“.

Фетаи која изминативе денови имала службен контакт со Бубевски, ќе остане во самоизолација.

SHARE