Од „Беса“ ќе никне партија со име „Алтернатива“

Крилото на поделеното движење „Беса“ што го предводи Африм Гаши ќе се вика „Алтернатива“, откако оваа партија се откажа од спорот за тоа кој е легитимиен наследник на партијата.

Одлука да формира нова партија донесе Централното собрание на крилото предводено од Гаши, откако членството побара да заврши сагата со спорот, дознава „Опсервер“..

Со тоа „Беса“ останува да биде предводена од Билал Касами,

SHARE