Од 1 ноември грчкиот авиопревозник „Еџиан Ерлајнс“ ќе почне со летови меѓу Атина и Скопје.

Авионската врска беше прекината поради името на скопскиот аеродром во 2007.

Цената на повратниот билет ќе биде најмалку 100 евра дознава МКД.мк.

SHARE