Маскиран вооружен напаѓач денеска од заседа го убил соработникот на ликвидираниот ирански командант Касим Сулејмани.

Сулејмани, беше убиен во американски напад со беспилотно летало во Багдад што резултираше со одмазнички напад од страна на Иран врз американска база

Убиен командант Абдолхосеин Модаџами, бил предводник на паравоено крило на иранската Револуционерна гарда задолжен за внатрешна безбедност и други задачи, објавиja медиуми.

SHARE