Од „зима“ право во лето – утре до 33 степени

Во Скопје утре сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

Под влијание на топла воздушна маса од југ во наредните денови следува период на значително потопло време во целата земја.

Сеоак, локално и во попладневните часови се очекува краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Минималните температур ќе се двиат помеѓу 10 и 16, а максималната од 26 до 33 степени.

SHARE