Одреден притвор за Мијалков и Ибраими

На Сашо Мијалков и на Бедредин Ибраими, осудени денеска на 3 и 4,5 години затвор за случајот „Титаник 2“, Кривичниот совет им одреди мерка ефективен притвор – до правосилност на пресудата.

Ова го побара обвинителката Фатиме Фетаи поради опасност од бегство

Мијалков инаку е во домашен притвор за истрагата на СЈО за случајот „Империја”.

SHARE

1 Коментар

  1. Е јеби га. Марионетите не смеат да одговараат. Чадорот така сака.

Comments are closed.