Ограбена кладилница во Скопје, за среќа нема жртви

Синоќа нешто пред 22 часот била ограбена кладилница на улица Среќко Пужалка, во Скопје.

Вооружен маскиран разбојник го одзел прометот и избегал.

Вчера изутрина, нешто пред 5 часот во грабеж на казино на Качанички пат, беа убиени две лица – гостин и обезбедување – во казиното „Вегас“.

SHARE