ОЈО ќе го повика Мицкоски по денешната прес прес конференција!?

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело.

Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу веројатно ќе го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да објасни како ги добил овие документи, велат од Обвинителствот за организиран криминал и корупција за Телма.

SHARE