Орце Камчев излегува од куќен притвор

Врховниот суд ги прифати жалбите и бизнисмените Јордан Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ, осомничени во истрагата на СЈО „Империја“, излегуваат од куќен притвор, дознава неофицијално „Независен“.

Според правното мислење кое го утврдија врховните судии на општа седница, СЈО е неовластен тужител и не може да покренува обвиненија, да отвора истраги и презема предмети од редовното обвинителство 18 месеци по преземањето на бомбите.

SHARE

1 Коментар

  1. КАКО ШТО ВЕТИЛ ЗАЕВ, ТОЈ НАВИСТИНА ЈА РЕДЕФИНИРАЛ МАКЕДОНИЈА И ТАКА РЕШИЛ „МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ”!

Comments are closed.