Ордановски: Бетонска плоча врз правната држава

„Се извинувам, имам само едно процедурално прашање:

Откако ќе ја покриеме со армирана бетонска плоча, дебела десетина метри, правната држава во Македонија со тоа што ќе ги ослободиме од обвиненија, од затвор, од притвор и од натамошни истраги сите криминалци во државава кои имаат некаков политички контакт (макар и со очи, на разминување!) со г. Зоран Заев, а во Грција – ете, не дај Боже! – се случи некаква компликација, па нивниот дел од Договорот од Преспа да не помине, со што ќе пропадне целиот план за наш прием во НАТО и ЕУ, дали сега ослободените криминалци ќе си останат на слобода, со сите материјални и нематеријални бенефити стекнати од нивните криминални активности?

Само прашувам, за да знам како да честитам во „Мериот“… пишува Сашо Ордановски во колумна насловена „Фајронт“.

Целата колумна следниотв ЛИНК 

SHARE

3 Коментари

  1. Sega vi tekna, a? Eee, slepci, be, samo gjabe drzavata ja prodadovte! Kriminalot ostana, site vie sega go opravduvate (zaradi 2/3 pratenici), a noviot vladin kriminal, tek sega ke ja srushi bivsata ni Makedonija. Kaj vi bese pametot, be zelki edni? Nema pravda, nema mir, a? Srbite gjabe ne rekle: “gde burgija nec’e, para oc’e!” A koga i dvojazicnosta ke proraboti, tek togas ke prasuvate dali se dovolni 10m za pokrivanje na pravdata. Ama ako, evropsko znamence, slepci edni zavedeni. Se ponasavte kako da ste oslepenite vojnici na Samoil, sledejki go ZZ! Nemam tolku pogrdni zborovi da ve opisam! Sram da vi e!
    Pa sega najde Ordanovski da zboruva! Mrsh!

  2. Потпишувам пријателе БИГ В. Иако си преблаг према злосторниците кои ги наведуваш. Не се соучесници, туку директни извршители. Не е во право Алек Русјаков кој вели ВЦИА, БЕЈЛИ, СОРОС…ДА, Алек, но сите тие постоеја во МК и до смрадовиве денешни, гнаси гнидосани. Сдмето да им се сотре, како на сите предавници за вјеки веков

Comments are closed.