Паѓаат цените на бензините и дизелот

За цели 4 денари од полноќ паѓа цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 по литар и од вечерва на полноќ ќе се продаваат по 63.00, односно 65.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 3.50 денари, и еден литар дизел гориво ќе чини 61.00 денари, одлучи Регулаторната комисија.

 

SHARE