На свадбена веселба во гостиварското село Чајле од истрели од огнено оружје синоќа настрадале две жени. Непосредно по ранувањето, жените се згрижени во гостиварската болница, а

Инцидентот се случил половина час по полноќ во дворот на семјената куќа на Б.Х.

Повредените Х.И. (44) и М.М. (35) биле пренесени во гостиварската општа болница „Ферид Мурад” и медицински згрижени.

Лицето осомничено дека стрелал од пиштол е лишено од слобода.

SHARE