Пандев со македонското знаме на копачките против Израел

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, на претстојниот дуел во Израел од квалификациите за Европско првенство ќе настапи со копачки на кои е аплицирано македонското државно знаме.

За 36-годишниот најдобар стрелец во историјата на националниот тим тоа ќе биде 104. настап во црвено-жолтиот дрес, во кој досега има постигнато 33 гола.

Во натпреварот што ќе се одигра задутре од 20:45 часот во Беер Шева домаќинот ќе влезе како втор во групата Г со 7 бода, а Македонија е претпоследна со 4.

SHARE