Пендаровски доби докази за да го избрка својот најблизок соработник во кампањата (ФОТО + ВИДЕО)

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на дебатата во Сител јавно вети дека ако некој во неговиот тим ја навредувал професорката Гордана Сиљановска веднаш ќе го избрка од кампањата.

Дебатата на Сител се уште незавршена а Пендаровски веќе доби докази со кои ако држи до зборот мора да го избрка шефот на централниот штаб на неговата кампања.

Директорот на скопската Зоолошка градина Ѓорѓи Галетановски – Чомбе на Фејсбук објавува став дека Гордана Силјановска Давкова треба да “оди во Бардовци” израз што значи дека треба да се лечи во Психијатриската болница во скопската населба Бардовци.

Оргиналниот пост на кој Галетановски со коментар ја навредил Сиљановска

Кон крајот на дебатата од видеото на Сител се гледа дека Пендаровски веднаш ќе го избрка тој член на неговиот тим кој што ја навредувал Сиљановска.

https://www.facebook.com/tvsitel.mk/videos/462769684463367/

SHARE

Оставете коментар