Пендаровски е избраниот

Стево Пендаровски е официјален кандидат за Претседателските избори 2019та на коалицијата СДСМ ДУИ.
Пендаровски по втор пат пат ја има честа да биде избран меѓу најкомпетентните кандидати за Претседател на Република Македонија
„Војна на титаните“ ќе биде трката меѓу Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, кандидатот за претседател на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

SHARE

6 Коментари

  1. Овој за претседател, што народот го нарекуваше стока!!!

  2. Vojna na titane . hahahahahahha klovnove je pravo .sorosi goga baba friahopi roga & soros fikus dobar za u cirkus

  3. Na Ahmeti i slicnite kako nego ne im e do toa pretsedatel da bide nekoj od malcinstvoto Albansko, nego da se docepat do Narodnata Banka na Makedonija, vo penziskiot fond 19 mil. legalno gi nema , zlatnata kokoska postata uste kokorika e sega Bankata ke stampa pari po niven terk. Site drugi se pokazaa kako nedorasnati ili namerno go pravat toa, namerno protiv Makedonskiot narod i drzavata.Zarem e bitno koi se kandidatite za pretsedatel koj i bes toa ne e biten/nepotreben/ignoriran/inkorporiran….

  4. Човекот кој кумуваше за поразот на Македонската армија во Арачиново, сега е кандидат за врховен командант на Македонската армија. Каква иронија! Заедно со Талат, до конечна победа.

  5. АКО НА ОВА ДЕРЕЏЕ ПАДНАА И СО ОВОЈ СУРАТ ДА ОДАТ НА ИЗБОРИ, ТОА ТИ Е ИСТО КАКО БАБА СТОЈАНКА ОД С.СТРАЦИН, ПСАЧА ИЛИ ПОДРЖИ КОЊ, ДА ВЛЕГУВА И ПАЗАРИ ВО ВЕРО, РАМСТОР ИЛИ СИТИ МОЛ!!! СЕ ЗНАЕШЕ ДЕКА НЕМААТ КАНДИДАТ СО СЕРИОЗНИ АТРИБУТИ, АМА ДО ТОЛКУ ДА ПАДНАТ НИСКО, ТОА НЕ ГО ОЧЕКУВАА НИТУ НИВНИТЕ НАЈБЛИСКИ СИМПАТИЗЕРИ. ЕДИНО ИМ ОСТАНУВА АКО СЕ АЛБАНЦИТЕ СЕРИОЗНИ / А СЕ ПОВЕЌЕ СЕ КАЖУВА ДЕКА ЌЕ ГИ ПУШТАТ НИЗ ВОДА СО ПОДРШКА/ И СО НЕЗАКОНСКО ПОЛНЕНЊЕ НА КУТИИ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА ДА ДОБИЈАТ И ПО НЕКОЈ ГЛАС ПОВЕЌЕ. НА РЕФЕРЕНДУМОТ СЕ ПОКАЖА ДЕКА ОВАКВА ПОЈАВА ИМАШЕ РЕЛАТИВНО МАЛКУ А ТОА ЗАВИСИ ОД РАКОВОДСТВОТО КАКО ЌЕ УСПЕЕ ДА ГИ НАТЕРА НА ИЗЛЕЗНОСТ!!!!???

    • Д,глев, сите во Македонија знаат дека Пендаровски толку многу не чини, што дури и ти си илјада пати подобар кандидат за претседател и дека би бил илјада пати подобар претседател од Пендаровски и со многу поголем углед во Македонија и Светот. Уште повеќе се знае дека твоите коментари се многу значајни за Македонија, Европа и Светот, но сепак НЕ МОРА целите коментари да ги пишуваш со ГОЛЕМИ БУКВИ.

Comments are closed.