Пендаровски е пропаднат проект, вели Таравари

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, во емисијата „Анализа“ изјави дека актуелната влада на ДУИ и СДСМ добила порака од граѓаните дека нивниот консензуален кандидат е пропадната инвестиција.

„Испративме порака, но и порака од народот добивме дека не помина консензуалниот кандидат кој што го промовираше ДУИ, тој  е пропаднат проект кој што не помина кај Албанците“ – вели Таравари

SHARE

2 Коментари

  1. Нее само пендароски ,пропаднат проект , цело СДС е пропадната мафијозо-бандитозо ПРЕДАВНИЧКА организација Секогаш кога ќе дојдат на власт секогаш го сечат коренот МАКЕДОНСКИ дојде БРАНКО го покрадоја го уништија цело стопанство (фирмите ууф ),, ги украдоја БАНКИТЕ а сега нема повеќе што да крадат ја продаваат МАКЕДОНИЈА тоа е нивната филозофија и знаење стекнато со купени дипломи и тенинзи кај АЛКАПОНЕ.

Comments are closed.