Пендаровски на Борисов: Те поздрави Зоки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се споделува видеоод тоа како изгледала средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател му приоѓа на Борисов, се прегрнуваат, Бојко му вели „како си, бе“, а Пендаровски му вели „Те поздрави Зоки“. Премиерот Зоран Заев вчера најави дипломатската нота до бугарскиот колега Бојко Борисов кој, во изјава за новинари, го … Continue reading Пендаровски на Борисов: Те поздрави Зоки (ВИДЕО)