Пендаровски следната недела на средба со Макрон

Претседателот Стево Пендаровски кој следната недела ќе присуствува на Парискиот мировен форум, ќе остваруи билаттерална средба со францускиот колега Емануел Макрон.

Пендаровски ќе престојува во Франција од 11 до 13 ноември, а предвидено е во вторник да се обрати на Парискиот мировен форум, на кој учествуваат триесетина шефови на држави и влади.

SHARE