Петриња: Маж се самоубил со бомба

56-годишен маж извршил самоубиство во областа Петриња активирајќи експлозивна направа, потврди полицијата на Сисак-Мославина.

Трагедијата се случила вчера во раните утрински часови, кога маж активирач експлозивна направа на поле во близина на неговата семејна куќа.

„Веднаш по пријавата за експлозијата, тим за истрага на полицијата во Сисак-Мославина излезе на лице место за да ги утврди сите околности на овој настан“, изјави за Хина портпаролот на полицискиот оддел Сисак-Мославина, Дарио Кажмаршик.

SHARE