По Боки 13 и Зоки Кичеец во болница

Зоран Милевски-Кичеец од затворот во Шутка денеска бил спроведен на клиниката за дигестивна хирургија.

Извори на Телма од Кривичен потврдија дека на барање на затворскиот доктор бил одобрен преглед на Милевски, но не откриваат какви здравствени проблеми има осомничениот од аферата Рекет ниту на која клиника е однесен.

Пред два дена и првооосмничениот во Рекет Боки 13 беше на испитувања кои биле потребни по претходно закажан оперативен зафат.

SHARE