Почина фронтменот на групата „Продиџи“

Кит Флинт (49), пејач на групата „Продиџи“ , денеска е пронајден мртов во неговиот дом во Есекс.

Како што пишуваат британските медиуми, полицијата потврдила дека не се работи за насилна смрт иако смртта засега се води како – сомнителна.

SHARE