Почина Мира Марковиќ, вдовицата на Милошевиќ

Вдовица на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ, починала денеска јави порталот Alo.rs.

Мирјана Марковиќ почина на 76 годишна бозраст откако претходно имала дури четири операции во болница во Сочи, Русија, каде беше го егзил.

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.