Почина скопјанецот претепан на 3 август на Кејот на Вардар

Осум дена откако на бил крвнички претепан на Кејот на Вардар во Скопје, вчера почина скопјанецот С.М. (66) на Клиниката за неврохирургија во Скопје.

Утрото на 3 август С.М. пријавил во полициска станица дека ноќта на Кејот 13-ти Ноември бил претепан од непознато лице кое му нанело модринка на окото и расекотина по лицето.

По нападот, С.М. поради повредите на главата, бил задржан на Клиника.

Полицијата го пронашла и го уапсила насилникот А.Б. (43) од Скопје и против него поднела прекршочна пријава.

SHARE