Ноќеска, од повредите здобиени за време на стравичната сообраќајна несреќа, почина уште едно лице.

Бројот на загинати во вчерашната сообраќајна несреќа, според се уште неофицијални информации, се искачи на 15.

Автобус на компанијата „Дурмо-турс“, вќера околу 17 часот излета од автопатот Скопје-Тетово, во близина на Карпалак и се преврте.

SHARE