Почина жената од Дебар заразена со коронавирус

Пациентката од Дебар коа беше третиирана од коранавирус откако и таа се разболела заедно со нејзиниот сопруг – денеска почина.

Министерот Венко Филипче на попладневната прес конференција дека состојбата на 66 годишната пациентка веќе подолго време била влошена.

SHARE