Починаа уште 4 лица од коронавирус

Починaa четири нови пациенти зaболени од кoронавирусот, дознава Алсат.

Станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден од Штип.

Со ова вкупниот број на починaти во земјава достигна 25.

SHARE