Почна протестот на Алијанса/Алтернатива

Маршот на Kоалицијата Алијанса-Алтернатива, како што беше најавено, започна во 19 часот во паркот во Општина Чаир од каде демонстратите се упатија пред кон Канцеларијата на ЕУ и на ДИК во венатропт на градот.

Маршот се одржува во знак на револт за изборниот ден и пребројувањето на гласовите од предвремените парламентарни избори..

SHARE