Поглаварот на ИВЗ побара смрт за болна судијка, следбениците ракоплескаа (ВИДЕО)

Во своето обраќање на прес конференција поглаварот на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи побара да умре болната судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, пренесе ТВ 21.

“Слушнав дека имала проблеми со здравјето. Не ја жалам, таквите нека починат”, изјави Реџепи пред шокираните новинари.

Неговите приврзаници срамната и нечовечка изјава на реисот ја дочекаа со аплауз.

SHARE

4 Коментари

  1. SMRT ZA GNASNI SHIPTARI !!! DA ZHIVEE SDSM !!! ZA STEVO PENDAROVSKI !!! SMRT ZA DPMNE !!!

  2. SMRT ZA GNASNI SHIPTARI !!! DA ZHIVEE SDSM !!! ZA STEVO PENDAROVSKI !!! SMRT ZA DPMNE !!!

  3. ОВА ТИ СЕ ВИКА ЖИВА ШИЗОФРЕНИЈА НА КОЈА СЕ ГОРДЕЕ СТЕВО ПЕНДАРОСКИ а можеби се исти по род браќа по болеста

Comments are closed.