Полициски функционери го кршат законот (ФОТО)

Антивисти на Твитер објавија дека полициски функционери во Крива Паланка не го почитуваат законот за сообраќај и објавија фотографии од незаконското однесување.

“Од ветените проекти на Градоначалникот на Општина Крива Паланка е реализирано паркинг место пред Општината за Инвалидската Полиција и резервирано за Командирот на Граничен Премин Деве Баир.

Професионалната, инвалидската и непартиската полиција на @o_spasovski”, пишува иронично на Твитер профилот На чичко Заев Малиот кој постира хаштаг #ЗборотЕЗбор!

SHARE

Оставете коментар