Помалата ќерка на Трамп во Белград (ВИДЕО)

Ќерката на американскиот претседател пристигна во Србија. Тифани Трамп, најмладата ќерка на Доналд Трампа, минатата ноќ ја минала со музика и со друтво во белградска „Скадарлија“, а локални медиуми објавија дека планира да остане во Србија  11 дена.

Тифани, која студира право и се занимава со манекенство, беше придружувана од нејзиното момче Михаел Булос, кој живее во Велика Британија.

Таа е најмладата ќерка на актуелниот претседател на САД, од бракот на Доналд  со поранешната сопруга Марла Мајплс.

SHARE