Во Клинички центар нема да биде дозволено паркирање и влез на приватни возила, д денеска во 18.00 часот до утре во 18.00 часот.

Влез ќе биде дозволен само за возила на Итната медицинска помош, соопштија денеска од Министерството за здравство, а во врска со посетата на папата Франциско.

Од Министерството апелираат до граѓаните кои доколку утре  имаат потреба од медицинска помош, да се упатат во Воена болница и во Универзитетската клиника „Св. Наум Охридски“, кои ќе работат со полн капацитет.

Од таму уверуваат дека сите граѓаните ќе ги добијат неопходните здравствени услуги, јавува Фокус.

SHARE

1 Коментар

  1. ГЛУПАВИОТ ПАПА ФИЛМ НА ПЕДОФИЛИТЕ кој го гледал и знае кој се папите ОВАЈ ИДИЈОТ ДОАЃА САМО ДА ЈА ПОГРЕБИ МАКЕДОНИЈА И ДА ГИ ПРИМИ ОНИЕ ГНАСНИ НЕКАПЕНИ СТОКИ НАКОЈ ИМ ГИ БАЦУВА ННЕМИЕНИТЕ НОЗЕ САМО ДА НЕОДАТ ВО НЕГОВАНА јужна америка КАПАТА НА КРЕМИНАЛОТ И ПЕДЕРШТАНАТА Е ТОЛКУ БОГАТ И НЕКА СИ ГИ ЗЕМЕ БЕГАЛЦИТЕ ДОМАМУ А НЕ ВО МАКЕДОНИЈА
    МЕРКЕЛ-ХАН-МОГЕРИНИ-и куролижачот ЗАЕВ САКААТ МАКЕДОНИЈА ДА ЈА НАПРАВАТ СЕВЕРНА ДЕПОНИЈА ЗА МИГРАНСКИТЕ ТЕРОРИСТИ ПА ЗАТОА ПАПАТА ДОАЃА ДА ИМ ПОМОГНЕ ВО ГЛУПАВИОТ ПЛАН значи ли гробарот папа ќе го усрќат????????

Comments are closed.