Координаторот на пратеничката група на СДСМ и коалицијата Томислав Тунтев си поднесе оставка, таа ќе биде констатирана на утрешната седница на Собранието, пренесе ТВ 24.

Тунтев се сели во АЦВП, а на негово место во собраниската фотелја треба да седне Рубин Земон.

SHARE

1 Коментар

  1. edna vreka so govna si odi,kontejner so govna doagja! ova nee figurativno kazano!
    sto sme mu zgresile na boga?

Comments are closed.