Постигнат договор – БЕСА ќе гласа!?

На денешната средба на премиерот Зоран Заев и претставници на Беса, бил постигнаат договор.

Барањето на Беса за граѓаните Албанци во уставниот закон државјанството да не биде македонско, ќе се решавало со закони, дознава Нова ТВ.

Се очекува двајцата пратеници на крилото на Биљал Касами од Движењето БЕСА да ги поддржат измените на уставот.

Нема потврда дали седницата на парламентот ќе продолжи денес.

SHARE