Потера по осомничен кој закла двајца во Македонија

Полицијата почна потрага по осомничен кој уби едно лице и тешко повреди жена во Македонија.

Македонија е гратче со околу 12.000 лица во сојузната држава Охајо, САД.

Убиениот е 62 годишен маж, додека неговата 58 годишна сопруга била пренесена во болница.

Полицијата соопшти дека двете жртви биле пронајдени во нивната спална соба.

Детективите го идентификувале осомничениот како Мајкл А. Кларк (28), син на жртвите, за кој се вели дка бил многу нестабилна личност.

SHARE